راهنمای کامل انتخاب برترین بیمه عمر

راهنمای کامل انتخاب برترین بیمه عمر
امروزه بیمه عمر توسط بیشتر شرکت های بیمه ای ارائه می شود و با تبلیغات وسیعشان در زمینه بیمه عمر، به دنبال دستیابی به فروش بیشتر هستند. به همین جهت انتخاب بیمه عمر مناسب با نیازها و شرایط فرد، دشوار است. در ادامه به بررسی کامل بیمه عمر می پردازیم. 

راهنمای کامل انتخاب برترین بیمه عمر


بیمه عمر چیست؟
بیمه شده در بیمه عمر، با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق بیمه، تحت پوشش بیمه عمر قرار می گیرد. این بیمه، از بیمه های اشخاص است. بیمه عمر در زمان حیات بیمه گذار، سرمایه گذاری سودآوری به شمار می رود. ضمن اینکه در زمان فوت او هم نوعی حمایت مالی از ذی نفعانش محسوب می شود. بیمه گذار با خرید بیمه عمر، می تواند از پوشش های بیمه ای فراوانی استفاده نماید.
بیمه عمر، آینده نگری مطمئنی برای آن دسته از افرادی است که به آینده خود و خانواده شان اهمیت می دهند. از این رو خریداری این بیمه نیازمند دقت و توجه بالایی است.
بهترین بیمه عمر
این که کدام بیمه، بهترین و مناسب ترین بیمه عمر است، براساس دیدگاه افراد گوناگون، متفاوت است. برای نمونه عده ای از افراد بهترین بیمه عمر را از نظر پوشش های بیمه ای در این بیمه نامه می دانند. عده ای هم بیمه عمر مناسب را از نظر دریافت سود و سرمایه گذاری بلند مدت می دانند. از این رو در این مورد نمی توان نظر قطعی داد. 
سقف پرداختی هر یک از این بیمه ها، پوشش های ارائه شده و سهولت در دریافت هزینه ها در زمان توسط بیمه گذار،میزان توانگری مالی شرکت بیمه و بالا بودن میزان سود قطعی پرداخت و ... 
مناسب ترین بیمه از لحاظ میزان سوددهی
برخورداری افراد از یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور، از اهداف خریداری بیمه عمر برای افراد می باشد. تقسیم بندی بیمه عمر به دو دسته سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تقسیم می شود.
منظور از سود تضمینی، همان سودی است که بیمه مرکزی آن را مشخص می کند و کلیه شرکت های بیمه ای موظف به ارائه آن می باشند. سود تضمینی طبق آخرین اعلام بیمه مرکزی، در دوسال اول قرارداد 16 درصد، در دو سال دوم 13 درصد، در سال های بعد 10 درصد می باشد. 
به طور کلی سود مشارکت در منافع برای سال های آتی قابل پیش بینی نمی باشد. ولی امکان حدس زدن سود آن براساس سود سال های گذشته ممکن است. 
بهترین و مناسب ترین بیمه عمر از لحاظ ارائه پوشش های بیمه ای
پوشش های بیمه ای، از مزیت های مهم بیمه عمر به شمار می رود. تقسیم بندی پوشش های این بیمه نامه، به دو دسته اصلی و اضافی طبقه بندی می گردد. 
همه شرکت های بیمه ای، پوشش اصلی را ارائه می دهند. منظور از پوشش اصلی، فوت بر اثر حادثه و فوت طبیعی می باشد. این پوشش ها بدین معنی می باشد که شرکت بیمه، در صورت فوت بیمه گذار به صورت طبیعی و یا طی حادثه، طبق شرایط بیمه نامه، به بازماندگان وی غرامت بپردازد. 
پوشش های اضافی بیمه عمر که امکان دارد در شرکت های گوناگون متفاوت باشد، موارد زیر را در بر می گیرد: 
پوشش بیماری های خاص (انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب)
پوشش نقص عضو و از کارافتادگی
پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی
پوشش درمان تکمیلی و ... 
بهترین بیمه از لحاظ سطح توانگری مالی شرکت های بیمه
هرساله، بیمه مرکزی سطح توانگری شرکت های بیمه را بررسی و اعلام می کند. این موضوع بیانگر آن است که هر شرکت بیمه به منظور جبران خسارت و انجام تعهدات خود تا چه میزان دارای توان مالی است.
به طور کلی هرقدر توانگری مالی شرکت بیمه در سطح بهتری قرار داشته باشدآ آن شرکت قابل اعتمادتر بوده و هنگام بروز خسارت بهتر عمل خواهد کرد. به طور کلی سطح توانگری از نظر بیمه مرکزی دارای 5 سطح است که برترین و توانگرترین سطح یک و ضعیف ترین سطح چهار است.
برترین بیمه عمر از دیدگاه بیمه مرکزی
هر ساله بیمه مرکزی یک سالنامه آماری منتشر می کند که براساس آن می توانید تصمیم بهتری را برای خریداری بیمه عمر اتخاذ نمایید.
هم چنین طبق آمار بیمه مرکزی، میزان فروش یا تعداد بیمه های عمر صادرشده در هر شرکت بیمه می باشد. 
خریداری اینترنتی بهترین بیمه عمر
از روش های ساده و راحت برای خریداری بیمه عمر، خرید از سایت (انتخاب بیمه) می باشد که در وقتتان هم صرفه جویی خواهید کرد. هم چنین می توانید از کارشناسان (انتخاب بیمه) مشاوره تخصصی هم دریافت کنید. 


تاریخ: 1398/4/24دسته بندی مطالب

یادآور تمدید بیمه‌

یادآوری برای بیمه
 
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
 
تاریخ سررسید