تمدید بیمه بدنه خودروی صفر

از مقایسه تا خرید مدارک و تمدید بیمه بدنه خودرو صفر
تعداد خودروهای صفر بازار، براساس تولید روز افزون و فراوان در کمپانی های خودروساز داخلی و واردات خودروهای خارجی صفر، هرروز نسبت به گذشته افزایش می یابد. تردد خودروها در سطح کلان شهرها و خریداری خودروهای صفر توسط شهروندان، باعث تراکم زیاد اتومبیل و در نهایت آمار بالای تصادفات می شود. صاحبان این خودوها به منظور برطرف شدن نگرانی شان از آغاز خریداری اتومبیل به دنبال خریداری بیمه بدنه خودرو صفر می باشند. 

تمدید بیمه بدنه خودروی صفر


منظور از خودروی صفر چیست؟
به صورت عمومی به خودرویی که به طور مستقیم از کمپانی سازنده خریداری شود، خودروی صفر می گویند. به طور کلی تعریف های گوناگونی برای خودروی صفر موجود است.
خودروی صفر، به اتومبیل هایی که کارکردشان از 500 کیلومتر است و از شخصی حقیقی به عنوان صاحب خودرو یا از نمایشگاه های خودرو نیز، خریداری شود می گویند.
تعاریف ذکر شده تنها معنای عمومی و بازاری خودرو می باشد. البته ملاک خودروی صفر در میان شرکت های بیمه ای اندکی فرق می کند. 
براساس شرکت بیمه ای که برای خریداری بیمه بدنه خودرو انتخاب می کنید، بایستی ملاک های زیر را درنظر بگیرید. برای نمونه امکان دارد یکی از شرکت ها، یکی از این موارد را به عنوان ملاک در نظر بگیرد.
میزان زمانی که از پلاک کردن خودرو گذشته است.
میزان زمانی که از تولید خودرو گذشته است.
مقدار کیلومتر کارکرد خودرو 
میزان زمانی که از شماره گذاری خودرو گذشته است.
موارد دیگری که امکان دارد شرکت بیمه تحت عنوان ملاک خودروی صفر مشخص کند.
برای نمونه خودرویی که بیشتر از 3 ماه از زمان پلاک کردن آن گذشته باشد و یا اینکه بیشتر از یکسال از زمان تولید آن گذشته باشد، حتی در صورتی که میزان کارکرد آن از 500 کمتر باشد، خودروی صفر به حساب نمی آید. به طور کلی خریداران خودروی صفر به منظور پیشگیری از بعضی خسارات احتمالی، از آغاز اقدام به انجام بیمه بدنه می کنند.
بیمه بدنه خودرو صفر
بیمه بدنه در شرایط زیر متعهد به جبران خسارت به وجود آمده برای اتومبیل می باشد.
راننده خودرو بیمه شده مقصر حادثه نبوده ولی خسارتی که بیمه شخص ثالث مقصر حادثه می پردازد، از خسارت وارد شده کمتر باشد. 
راننده مقصر حادثه متواری شده باشد.
خودروی آسیب دیده جزو خودروهای لوکس و گران قیمت باشد.
راننده خودروی بیمه شده مقصر حادثه باشد.
 بیمه بدنه خودرو صفر ارائه دهنده چه پوشش هایی می باشد؟
پوشش خطرات اصلی در برگیرنده ی آتش سوزی، انفجار، آتش سوزی و حادثه می باشد که بیمه خودروی صفر هم مثل بیمه بدنه خودروهای دیگر، شامل پوشش خطرات اصلی می شود. همچنین پوشش های تکمیلی خطرات سرقت درجا قطعات، بلایای طبیعی، هزینه ایاب و ذهاب، مواد شیمیایی، نوسانات قیمت، شکست شیشه، خط و خش، فرانشیز، ترانزیت، حذف استهلاک و ... را در بر می گیرد که می توان با پرداخت هزینه اضافی آن را خریداری کرد. 
نحوه خریداری بیمه بدنه به چه صورت است؟
با توجه به اینکه خریداران خودروی صفر، از یک طرف به دنبال کاهش خطرات و پوشش بیمه بدنه می باشند و از طرف دیگرشرکت های سازنده خودرو می خواهند محصولات خودشان را به فروش برسانند، به همین علت یکی از راه های ترغیب مشتریان به خریداری خودروهای صفر، ارائه بیمه های بدنه با قیمت خیلی کم و یا حتی رایگان می باشد. 
شرکت های خودروساز به طور معمول با شرکت بیمه مشخصی همکاری می کنند و همین کار باعث عدم ارائه بیمه بدنه با پوشش و خدمات مناسب می شود. 
صدور کارت طلایی توسط خودروسازانی مثل ایران خودرو، از سایر روش های ارائه خدمات به مشتریان است. در این راهکار هم خدمات بیمه ای ارائه نمی شود. تنها تعمیرات خودرو تحت پوشش قرار می گیرد و برای دارنده خودرو هم سابقه بیمه بدنه به شمار نمی آید. این گونه دارنده خودرو تا یکسال احتیاجی به خریداری بیمه بدنه ندارد.
در برخی موارد هم امکان دارد خودروی صفر خریداری شده فاقد بیمه بدنه باشد و فرد بایستی خودش اقدام به خریداری بیمه بدنه کند. کمک گرفتن از یک کارشناس قابل اعتماد در مورد مبلغ خسارت پرداختی، سرعت در صدور، سرعت و سهولت در خسارت دهی، پرداخت خسارت و ... در چنین شرایطی، می تواند در چنین شرایطی کارساز باشد. این گونه با آرامش خاطر بیمه مورد نظرتان را خریداری خواهید کرد.
مدارک لازم برای خریداری بیمه بدنه خودرو صفر
به طور کلی چند حالت برای خریداری بیمه بدنه وجود دارد که هرکدام از آنها نیازمند مدارک و شرایط گوناگونی است.
بیمه بدنه برای نخستین بار
برای صدور بیمه بدنه ی خودرویی که برای نخستین بار بیمه می شود، فقط کارت ماشین لازم است. فرقی نمی کند که صفر و یا کارکرده باشد. 
بیمه بدنه برای خودروی بدون پلاک
در صورتی که خودروی مورد نظر هنوز مراحل شماره گذاری و پلاک را نگذرانده باشد، خودرو فاقد کارت ماشین است. برای خریداری بیمه بدنه صفر خودروی فاقد کارت ماشین، به وسیله کارت سبز خودرو، بیمه نامه می تواند صادر شود. 
نکته مهم اینجاست که بیمه بدنه خودرو صفر، در این شرایطی، ارائه دهنده پوشش سرقت کلی نمی باشد. بایستی بعد از اینکه کارت ماشین را ارائه کردید، آن را به شرکت بیمه ارائه کنید و پس از آن، برای پوشش سرقت کلی الحاقیه بگیرید.
مراحل صدور بیمه بدنه صفر
مراحل آغازین خریداری بیمه بدنه، با ارائه کارت ماشین و یا کارت سبز طی می شود و در مراحل بعدی نیاز است تا براساس شرایط شرکت بیمه انتخاب شده و مقیاس ها و سیاست های شرکت بیمه، کارشناسان بیمه بدنه خودرو را مورد بازدید قرار می دهند. 
خودروی صفر و کارشناسی آن بایستی حتما به صورت حضوری صورت بگیرد. نظر و گزارش کارشناس مبنی بر سلامت خودرو، ضمیمه مدارک بیمه بدنه می شود و مراحل صدور، بعد از آن انجام می شود.مدت زمان اعتبار بییمه بدنه خودروی صفر در بیمه نامه درج می شود و مثل بیمه شخص ثالث می تواند بلندمدت یک ساله و یا کوتاه مدت صادر گردد. 
تمدید بیمه بدنه
تمدید بیمه بدنه به دو شکل است:
در حالت اول بیمه بدنه تان به پایان رسیده باشد که بایستی خودرویتان دوباره مورد بازدید قرار بگیرد.
حالت دوم این است که بیمه نامه تان تمام نشده باشد و خسارتی هم رخ نداده باشد و تمدید بیمه نامه هم با همان شرکت قبلی انجام بپذیرد، به علت عدم وجود فاصله میان دو بیمه نامه و اینکه بیمه نامه پیوسته به شمار می آید، احتیاجی به کارشناسی دوباره نیست.


تاریخ: 1398/4/25دسته بندی مطالب

یادآور تمدید بیمه‌

یادآوری برای بیمه
 
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
 
تاریخ سررسید