بهترین بیمه بدنه اتومبیل

بهترین بیمه بدنه اتومبیل
خریداری بیمه بدنه برخلاف بیمه ثالث، اختیاری است. منظور از اختیاری بودن به این معنا نیست که رانندگان به این بیمه نامه نیازی ندارند، بلکه هنگام وقوع یک حادثه در رانندگی، بیمه ثالث فقط خسارت مالی شخص زیان دیده را می پردازد. در نتیجه در صورتی که شما مقصر حادثه بوده اید و فاقد بیمه بدنه بوده اید، بایستی خسارت وارد شده به اتومبیل خودتان را، خودتان بپردازید. با توجه به ارائه بیمه بدنه توسط بیشتر شرکت ها، از این رو انتخاب بهترین بیمه بدنه امری مشکل خواهد بود. به ویژه اگر قیمت برایتان دارای اهمیت باشد. در این مطلب مواردی که نقش مهمی را در تعیین ارزان ترین بیمه بدنه ایفا می کنند. 

بهترین بیمه بدنه اتومبیل


قیمت بیمه بدنه
در بیمه ثالث شرکت ها امکان اعمال تخفیف بیشتر از 2.5 درصد مقدور نیست. اما در بیمه بدنه نوع خودرو، تخفیف عدم خسارت، سال ساخت، پوشش های اضافی و سایر تخفیفات، تعیین کننده حق بیمه بدنه می باشند. 
قیمت بیمه بدنه طبق کاربری خودرو 
قیمت بیمه بدنه طبق کاربری خودرو فرق می کند. وسایل نقلیه بارکش، خودروهای عمومی و شخصی و ... نرخ های گوناگونی در مقایسه با همدیگر دارند.
براساس اینکه فاکتورهای گوناونی در محاسبه حق بیمه تاثیرگذار است، بررسی فرمول محاسبه آن امری پیچیده و تخصصی است. 
تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر
20 تا 30 درصد تخفیفات خودروهای صفر است که در بیمه بدنه اعمال می گردد.
مقدار کارکرد خودرو، زمانی که از پلاک کردن و یا تولید آن گذشته و موارد دیگری که امکان دارد در هر شرکتی فرق کند، از فاکتورهای تاثیرگذار در تعریف خودروی صفر می باشد. به طور کلی هر شرکت دارای ملاک متفاوتی برای تعیین خودروی صفر است.
توجه به فاکتورهایی که هر شرکت در تعیین خودروی صفر در نظر می گیرد، برای خرید ارزان ترین بیمه بدنه لازم است. هرقدر فاکتورها کمتر باشد، تخفیف بیشتری روی حق بیمه اعمال خواهد شد. 
خودرویی که بیشتر از سه ماه از پلاک کردن آن می گذرد و یا تولید آن به بیشتر از یکسال قبل باز می گردد، حتی در صورتی که کارکرد آن به اندازه یک خودروی صفر باشد، مشمول این تخفیف نخواهد شد.
بهترین بیمه بدنه خودرو
پوشش های ارائه شده، توانگری مالی شرکت ها، میزان فروش شرکت ها، تخفیفات ویژه و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت قابل پرداخت، ازعوامل موثر در تعیین بهترین بیمه بدنه می باشد. ضمن اینکه باید دقت کنیم همواره ارزان ترین بیمه، بهترین نیست.
بهترین بیمه بدنه از نظر فروش بیمه نامه
سهم شرکت از بازار و تعداد بیمه نامه هایی که در آن سال فروخته است، می تواند معیار مناسبی برای سنجش محبوبیت بین مردم و موفقیت شرکت باشد. 
بهترین بیمه از نظر توانگری مالی
منظور از توانگری مالی، نمایانگر توانایی شان در انجام تعهدات و پرداخت خسارت می باشد. 
بهترین بیمه بدنه خودرو از نظر کسر فرانشیز
برای پوشش های اصلی بیمه بدنه، مبلغی به عنوان فرانشیز از خسارت قابل پرداخت توسط شرکت کسر می گردد.افزون بر این، برای برخی از پوشش های اضافی نیز درصدی به عنوان فرانشیز در نظر گرفته می شود. به منظور انتخاب ارزان ترین بیمه بدنه، بایستی فرانشیزی که هر شرکت مشخص می کند، مد نظر واقع شود.
بهترین بیمه از نظر سهولت در صدور بیمه نامه
از عوامل تاثیرگذار بر حق بیمه، سال تولید خودرو است. ضمن اینکه برخی از شرکت ها، خودروهایی را که چند سال از تولید آنها می گذرد را بیمه نمی کنند. 
بهترین بیمه بدنه خودرو از نظر پرداخت خسارت
هرچه قدر تعداد مراکز پرداخت خسارت و پراکندگی آن در سطح شهر بیشتر باشد، امکان دسترسی برای افراد برای دریافت خسارت بهتر خواهد بود. مراکز پرداخت خسارت سیار به وسیله بعضی از شرکت ها ایجاد گشته است تا امکان رسیدگی سریع تر به خسارت های بیمه گذاران فراهم باشد.
بهترین از نظر ارائه بیشترین پوشش و کم ترین حق بیمه
آتش سوزی، انفجار، صاعقه، برخورد اتومبیل با وسیله نقلیه یا جسم دیگر، سقوط یا چپ کردن اتومبیل و سرقت کلی از خسارت هایی است که بیمه بدنه آنها را پوشش می دهد. برای بهره مندی از سایر پوشش ها مانند ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی و پوشش سرقت در جای قطعات و ... بایستی حق بیمه بیشتری بپردازید.
برخی از پوشش ها هستند که شرکت ها خاصی آنها را ارائه می کنند. پیشنهاد می کنیم برای پیدا کردن کامل ترین بیمه بدنه، شرکتی را انتخاب نمایید که بیشترین پوشش را ارائه می کند.
اگر خریداری ارزان قیمت ترین بیمه بدنه برایتان حائز اهمیت است و می خواهید بیمه ای خریداری کنید که شامل پوشش های اضافی نیز باشد، پیشنهاد می کنیم شرکتی را انتخاب نمایید که مبلغ کم تری را در ازای افزایش پوشش های اضافی، به حق بیمه تان بیفزاید. 
بهترین بیمه بدنه از نظر تخفیفات ویژه
تخفیف عدم خسارت، از مهم ترین تخفیفات بیمه بدنه می باشد. به طور کلی قیمت بیمه بدنه به تخفیفاتی که شرکت های بیمه جدا جدا اعمال می کنند هم وابسته است. افزون بر این موارد هر شرکتی می تواند شرایط خاصی را برای تخفیفات بیمه بدنه لحاظ کند.
تعدادی از شرکت ها، در صورتی که بیمه گذاران بیمه ثالث یا عمرشان را از همان شرکت خریداری کرده باشند، امکان استفاده از تخفیفات ویژه برای بیمه بدنه را نیز برای آنها فراهم می کنند. ضمن اینکه عده ای از افراد که پوشش های زیادی را برای بیمه بدنه شان خریداری می کنند، مشمول تخفیفات ویژه می شوند. هم چنین شرکت ها تخفیف 20 تا 30 درصدی را برای مالکان خودروهای صفر در نظر می گیرد.
محاسبه بیمه بدنه دانا
در این قسمت، اطلاعات بیمه بدنه دانا به طور کامل درج گشته است تا بتوانید براساس شرایط و تخفیفات برای انتخاب قطعی بیمه بدنه اتومبیلتان اقدام نمایید.
تخفیف توافقی با بیمه گذار
تخفیف برای دارندگان بیمه ثالث دانا
تخفیف خودروهای صفر
تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه
تخفیف عدم خسارت
تخفیف ارزش خودرو
تخفیف برای افرادی که پوشش های اضافی برای بیمه بدنه خریداری می کنند.
ارزان ترین بیمه بدنه
به منظور کاهش حق بیمه بدنه می توانید کم ترین پوشش اضافی را انتخاب نمایید. هم چنین از شرکت هایی بیمه مورد نظرتان را خریداری نمایید که بیشترین تخفیفات را بر حق بیمه تان اعمال می کنند. بیمه دانا، ارزان ترین بیمه بدنه را ارائه می کند. 
گران ترین بیمه بدنه
به طور قطعی نمی توان در مورد ارزان یا گران بودن بیمه نامه های شرکت هایی گوناگون اظهار نظر کرد. در نهایت قیمت بیمه بدنه ی هر خودرو براساس ویژگی های آن، در شرکت های گوناگون در شرکت های گوناگون، بسیار متفاوت می باشد. 
لازم به ذکر است احتمال دارد برخی از شرکت ها، تخفیفات زیادی را روی حق بیمه اعمال نکنند. همین امر باعث می شود حق بیمه در این شرکت ها گران تر باشد.
بهترین بیمه بدنه خودرو را از کجا تهیه کنیم؟
در صورتی که می خواهید بیمه نامه ای مناسب با ارزان ترین قیمت را تهیه کنید، با کارشناسان (انتخاب بیمه) در ارتباط باشید.


تاریخ: 1398/4/24دسته بندی مطالب

یادآور تمدید بیمه‌

یادآوری برای بیمه
 
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
 
تاریخ سررسید